foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
WITAMY W SZKOLE!!!!!!

Salezjańska SP

Najfajniejsza szkoła w Pile

17 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się finał Miejskiego Konkursu Czytelniczego pt. „Krótko, aczkolwiek ciekawie o książce” oraz uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu Literacko – Fotograficznego „Moja twarz brzmi znajomo”. Konkursy swoim patronatem objął Prezydent Miasta Piły – Pan Piotr Głowski.
Zadaniem uczestników konkursu czytelniczego było zareklamowanie swojej ulubionej książki metodą „book talking”.

Komisja w składzie:
- Pani Maria Kubica – przewodnicząca Rada Miasta
- Pani Małgorzata Olejnik – nauczyciel bibliotekarz
- Pani Krystyna Szyszko – nauczyciel bibliotekarz
zwracała uwagę na poprawność i bogactwo języka, swobodę mówienia, kontakt wzrokowy ze słuchaczami, zaskakujący sposób prezentacji oraz użycie elementów reklamy w celu zachęcenia widzów do przeczytania prezentowanej książki.

W kategorii uczniów klas IV – VI:
I miejsce otrzymał Wiktor Kowalski – SSP
II miejsce przyznano Annie Kapłon – SSP
III miejsce zajęła Maja Skwierawska – SP4
Wyróżnienie otrzymała Barbara Kotula – SP11

W kategorii uczniów klas VII – VIII :
I miejące zajęła Maria Różewicka – SP11
II miejsce jury przyznało Hannie Grzeszczak – SP11
III miejsce otrzymała Martyna Adamska – SP11

Z kolei zadaniem uczestników Miejskiego Konkursu Literacko – Fotograficznego „Moja twarz brzmi znajomo” było wcielenie się w postać literacką i utrwalenie swojego wizerunku na zdjęciu. Na konkurs wpłynęło ponad 40 prac. Jury było zachwycone artyzmem prezentowanych fotografii oraz kreatywnością uczniów.

Komisja postanowiła nagrodzić następujących uczestników:

Uczniowie klas IV-VI:
I miejsce zdobyła Julia Giełczyk – Ania Shirley – SP11
II miejsce Bartosz Spyszak – Mały Książę – SP6
III miejsce Stanisław Balcerowicz – Ambroży Kleks – SSP
III miejsce Olga Palińska – Balladyna – SP3

Uczniowie klas VII –VIII:
I miejsce Filip Marciniak – Zośka – SP4
II miejsce Liliana Andrzejak – Świtezianka – SSP
III miejsce Hanna Domadej – Balladyna – SP4
Wyróżnienie przyznano Poli Więch – Skawiński – SP 6
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Banasz
Barbara Laskowska

Data i czas

2023 Copyright Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła 2 w Pile Rights Reserved

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.